Obowiązkowy element garderoby

            Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ pierwotnie była skrzętnie ukrywaną przed światem. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule wykonywane były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z biegiem lat stawiano jednak na umiar w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które zastąpiły zdobne jedwabie i satyny.

            Współczesna koszula męska stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W nieco wygodniejszym ubiorze świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.

            Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Wyszczuplone sylwetki koszul są hitem, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Wśród nich można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Jesienią warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.

            Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki Lavard panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Swoich fanów znajdą także wzory geometryczne. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje nasi klienci z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje. Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty oraz promocji marki Lavard.   

Powrót do góry