Elegancki kombinezon damski

Klasykiem damskiej szafy na imprezy okolicznościowe są sukienki. Panie od zawsze doceniają w nich wygodę oraz subtelne podkreślenie kobiecej urody. Wśród rozmaitych fasonów tychże sukienek każda Pani może znaleźć model dopasowany do swoich oczekiwań. Współczesne interpretacje wizytowej mody damskiej nie ograniczają się jednak wyłącznie do sukienek. Kobiety coraz częściej stawiają na oryginalne spódnice, garnitury oraz kombinezony. To te ostatnie z powodzeniem powróciły przebojem do damskich szaf. Panie pilnie śledzące trendy oraz nowinki modowe wiedzą jak fantastyczną bazą stylizacji może być kombinezon. Nie lada gratką są detale, które dodadzą stylizacji wyjątkowego szyku.
Kombinezon damski to ubiór niebanalny. Jego pierwowzorów należy szukać w stroju roboczym. Jego głównym zadaniem była funkcjonalność i wygoda, ponieważ jego pierwsze wersje nie miały funkcji ozdobnej. W trakcie I wojny światowej stał się ubiorem, z którego dobrodziejstwa chętnie korzystały kobiety, by niedługo potem zostać także ubiorem sportowców. Zyskując na popularności, z możliwości kombinezonu ochoczo zaczęli korzystać wokaliści i aktorzy, którym zagwarantował rozpoznawalność. Nie oznacza to jednak, że ta część garderoby była strojem elitarnym. Przeciwnie! Wygodę i funkcjonalność kombinezonu szybko zauważyły także arystokratki, a w krok za nimi zwykłe kobiety. Okazało się, że kombinezon to ubiór uniwersalny w swoim przeznaczeniu. Stał się tak popularny, że z powodzeniem królował na salonach oraz wybiegach. Zależnie od panujących trendów kombinezony szyto z szerokimi nogawkami typu „szwedy”. Podobnie działo się z rękawami i dekoltami. Dobraną parą dla kombinezonów były zdobione i podkreślające talię pasy. Jednakże po latach bezkonkurencyjnego panowania kombinezonów zostały one zepchnięte poza margines mody. Czy dziś czy można mówić o ich wielkim powrocie do kobiecych szaf?
Dzisiejszy kombinezon damski niewiele przypomina swoje pierwowzory. Należy przyznać, że wybór przed którym stoją panie poszukujące modnego kombinezonu jest imponujący. Nie ulega wątpliwości, że stał się on substytutem sukienek oraz z powodzeniem króluje na podniosłych uroczystości rodzinnych. Panie kochające oryginalność modą decydują się na niego jako kreację ślubną. Kluczowe znaczenie ma wówczas materiał, z którego został uszyty. Warto wybierać eleganckie, lejące tkaniny. Zgrają się one z garniturowymi nogawkami. Taki kombinezon w ponadczasowej bieli lub czerni sprawdzi się podczas najbardziej wymagających okazji. Warto mieć na uwadze zasadę, że pokazując jedną część ciała, warto zakryć pozostałe. Stawiając na odsłonięcie pleców, pamiętajmy o zabudowanym dekolcie oraz zakrytych ramionach. Nie mniej ważne są ozdoby. Kombinezon ciekawe prezentuje się z ozdobnymi konstrukcjami ramion oraz dekoltu  np. w formie kokard.
Poszukując ciekawej alternatywy na szykowny bankiet warto wybrać właśnie kombinezon. Model o ponadczasowym kroju jest wspaniałą wizytówką klasy. Takie propozycje kombinezonów bez trudu można wyszukać w ofercie marki, która od zawsze dba o stylowy wygląd kobiet. Zapraszamy do skorzystania z oferty kolekcji damskich, które od lat cieszą najbardziej wyrafinowane gusta.   
Powrót do góry